Žákovský parlament 22. 5. 2018

 

    My jsme žádný extra požadavek neměli.

    Nižší ročníky již tradičně požadovaly prolézačky a jiné vybavení do atria.

    IX. A podotkla, že na Seifertce mívají jakési bleší trhy, to jest, že kdo chce, přinese si nějaké věci na prodej (staré hračky z Kinder veajec, plyšáky, napečené sladkosti, nějaké jiné blbosti...) a prodává je mezi jiné děti. Ty jiné děti si zase mohou koupit něco jiného za utržené peníze. Nebo tam prostě mohou jít a nějaké peníze si přinést, to je snad jasné. To se panu řediteli strašně zalíbilo a navrhl nám, že bychom pod hlavičkou školního parlamentu mohli zorganizovat nějakou školní akci, řekněme výlet na Kokořín.  Co pan ředitel nezmínil, jest problematika právní odpovědnosti. Jak můžeme něco organizovat, když za námi neustále musí stát vyučující a dohlížet, aby se nám nic nestalo? Myslím, že to jsou spíše takové řeči do větru.

 

 

Žákovský parlament 6. 2. 2018

 

-nic-

 

 

Mimo parlament 19. 1. 2018

 

V pátek 19. 1. 2018 jsme já, předsedkyně a další spolužáci,  poté, co jsme se převlékli do cvičebního úboru na záchodě, šli za panem ředitelem s tím, že chceme rozdělené šatny na A a B. Naše žádost byla oprávněná. V šatnách se mačkáme jako sardinky. Proto jsme se také převlékali na záchodech, poněvadž v šatnách nebylo k hnutí.

Příští týden byla u pana ředitele paní učitelka Liptáková, a jak to tak vypadá, dělené šatny budou!

Díky, pane řediteli!

 

 

Žákovský parlament 26. 9. 2017

 

Na prvním žákovském parlamentu v tomto školním roce jsme byli oba dva, tj. předsedkyně a já (její zástupce). Udály se následující dvě události:

 

1) Předsedkyně naší třídy byla zvolena předsedkyní žákovského parlamentu.

 

2) Přednesli jsme návrh o zrušení směrnice, která zakazuje rozchody na mimoškolních akcích.

Tento návrh jsme podpořili několika závažnými argumenty, jako je například petice. Návrh byl bohužel zamítnut, a to jednoduše proto, že to je ilegální. Podrobněji jsem to popsal ve školním časopise. Odpověď jsme dostali i písemně, což vám exkluzivně zprostředkuji níže: